środa, 28 listopada 2012

Wrocław Nadodrze – odkrywanie możliwości

Dzielnica Wrocław Nadodrze powstawała wokół stacji i wraz z nią przeżywała okresy rozwoju i kryzysy. Obecnie stacja Wrocław Nadodrze obsługuje pociągi jadące w stronę: Oleśnicy, Kluczborka, Opola, Ostrowa Wielkopolskiego i Warszawy. Wkrótce też będą stąd odjeżdżały składy do Trzebnicy.

Ze stacji korzystają też wrocławianie, podjeżdżając pociągami w obrębie miasta, a wkrótce, dzięki zaangażowaniu urzędu marszałkowskiego i PKP PLK S.A., reaktywowane będzie połączenie do Trzebnicy.

Urząd miasta i wrocławskie Radio RAM, w ramach projektu „Rewitalizacja społeczno-gospodarcza dawnych traktów handlowych”, starają się o poprawę wizerunku i wskazanie potencjału, jakim dysponuje dzielnica Wrocław Nadodrze. Czy można pominąć w nim dworzec i stację? Organizatorzy uważali, że nie, stąd w lipcowym, plenerowym studiu Radia RAM pojawiły się informacje o historii kolei i ekspozycja PKP PLK S.A. pt. „Modernizacja linii kolejowych na Dolnym Śląsku”.

Dla mieszkańców ważne są połączenia i sieć linii kolejowych otwierające dzielnicę na sąsiednie regiony. Zmiana standardu infrastruktury wpływa na ożywienie ruchu na stacji i aktywizację rejonu na dworcu i wokół niego, wymusza nowoczesne standardy obsługi podróżnych. Dworzec nie jest samotną wyspą.

0 komentarze

Posts a comment

 
© 2011 Rozkład jazdy pociągów pkp i pks
Designed by Blog Thiết Kế
Back to top