Wakacje w Polsce

Wakacje w Polsce

Wakacje w Polsce można spędzać w najprzeróżniejszy sposób. To bardzo piękny okres pod względem pogodowym – świeci słońce, są wysokie temperatury. Aura ta wpływa korzystnie na wszelkie wyjazdy wakacyjne. Polska swym krajobrazem, czy różnorodnością pod względem ukształtowania terenu, fauny i flory zachęca do wyjazdów wakacyjnych. Bez wątpienia każdy znajdzie tu odpowiednie dla siebie miejsce do wakacyjnego relaksu, czy odpoczynku. Niezwykłe atrakcje turystyczne oferuje szereg polskich zabytkowych miast. Gdzie można obcować ze śladami naszej polskiej historycznej tradycji. Nie sposób będąc Polakiem nie odwiedzić, przykładowo, w te wakacje zamku w Malborku, czy Wawelu w Krakowie. Polska to ogrom zamków powstałych w różnych momentach naszej historii oraz szereg innych zabytków wpisanych w piękno ojczystego krajobrazu. Polska w okresie wakacyjnym kusi również spędzaniem czasu, czy to na północy kraju nad Morzem Bałtyckim, czy na południu w górach (Tatry, Sudety, Karkonosze, Góry Świętokrzyskie, Pieniny). Miejsca te na wakacje cieszą się bogato rozwiniętą bazą turystyczną. Podobnie jak Kraina Wielkich Polskich Jezior, czyli Mazury, a tam między innymi Śniardwy, Mamry i Niegocin.

Wyposażenie wakacyjne

Wyjeżdżając na wakacje stajemy przed ciężkim wyzwaniem, które wielu z nas spędza sen z powiek, jakim jest skompletowanie wakacyjnego bagażu. Aby pakowanie przedmiotów do bagażu na wakacje było przyjemne i sprawne należy pamiętać o przestrzeganiu następujących, podstawowych zasad. W pierwszej kolejności sporządźmy listę rzeczy, które będą nam potrzebne. Pamiętajmy, aby zabrać na wakacje jedynie to co konieczne, a nie rzeczy zbędne, które tylko będą zaśmiecać nasz bagaż a z których i tak nie skorzystamy w ostateczności podczas naszego letniego urlopu. Lista potrzebnych nam rzeczy na naszych wakacjach zależy od następujących czynników: ile osób jedzie, gdzie jedziemy, na jak długo jedziemy i czym jedziemy. Przykładowo jak jedziemy samochodem to możemy sobie pozwolić na większy bagaż niż podczas podróży samolotem, czy pociągiem. Przede wszystkim mamy czuć się swobodnie, wygodnie, a wygląd schodzi na drugi plan. Wakacje nad morzem obligują nas do zaopatrzenia się w dobre kremy ochronne przed silnym promieniowaniem słonecznym, podczas, gdy na wyprawy górskie nie sposób nie zabrać wygodnego obuwia. Nie przesadźmy również ze byt dużą liczbą ubrań w naszym bagażu. Dobrze, że to, czego zapomnimy zabrać zawsze można dokupić na miejscu.

Uroki Morza Północnego

Morze Północne już wiele wieków temu było niezłą szkołą przetrwania i żeglugi dla wielu narodów. Swoich sił próbowali tu Anglicy, Holendrzy, Francuzi, Niemcy, no i oczywiście ludy Skandynawii. Obecnie jest to doskonałe źródło pożywienia, surowców mineralnych oraz idealne miejsce na wakacje.Omawiane Morze rozciąga się między północno – zachodnią Europą, Jutlandią, Półwyspem Skandynawskim, Anglią, Szetlandami i Orkadami. Jego cechą charakterystyczną jest wyjątkowo zróżnicowana linia brzegowa, która miejscami jest wysoka i stroma, zaś gdzie indziej płaska, a jedynym urozmaiceniem są wydmy. Jeśli zastanawiacie się dlaczego należy wybrać się nad Morze Północne, to pomyślcie chociażby o spacerach wzdłuż wybrzeża tuż po sztormie. Niesamowite przeżycia gwarantowane, a przecież właśnie od tego są wakacje! Innym atutem Morze Północnego są wyjątkowo znane porty, w których każdy urlopowicz znajdzie coś ciekawego dla siebie. Wystarczy wspomnieć, że nad tym Morzem zlokalizowano takie miasta, jak Rotterdam, Londyn, Antwerpia, Brema, Hamburg, Edynburg, Bergen, Oslo i Dunkerque. Morze Północne zachwyca też wysokimi, skalistymi stromiznami, o które rozbijają się fale. Taki widok sprawia, że wakacje nad Morzem będą niezapomniane.

Bez strachu o bagaże.

Wybierając się w podróż zabieramy ze sobą niejednokrotnie spore torby. W przypadku podróżowania pociągiem cały czas musimy na nie uważać, ponieważ znajdują się razem z nami w przedziale i w każdej chwili ktoś może nas okraść. Autokar daje nam możliwość schowania toreb w bagażniku, gdzie są całkowicie bezpieczne i nikt bez naszej wiedzy ich z tamtą nie wyjmie. Bilety autokarowe mają wliczony w cenę transport bagażu, a do każdej torby dostajemy bilecik, bez którego kierowca nie ma prawa wydawania bagażu. Jest to bardzo duża zaleta autokarów, ponieważ można spokojnie spać podczas długiej podróży, a bagaż nie ma szans na jakiekolwiek zniszczenie. W bagażniku torby układane są tak, by bezpiecznie leżały bez latania. Bilety autokarowe są bardzo tanie, dzięki czemu wiele osób decyduje się na tego typu podróżowanie, a zapewnienie o bezpieczeństwie bagażu sprawia, że podróż jest bardziej komfortowa. Wystarczy kupić bilety autokarowe w kasie biletowej bądź przez Internet, a zapewnione będziemy mieli miejsce nawet na wyjazd, który odbędzie się dopiero za kilka czy nawet kilkanaście dni. Czasami daje to możliwość zapłacenia za bilety autokarowe dużo korzystniej, aniżeli w normalnych przypadkach.

Zniżki i promocje, upusty

Dokonując wyboru środku lokomocji powinniśmy zwrócić uwagę na kilka zasadniczych kwestii, tj.: przewidziany czas podróży, częstotliwość kursów, koszt przejazdu, komfort i bezpieczeństwo podróży oraz renomę firmy przewozowej. Bilety autokarowe uprawniają nas do przejazdu autokarem określonej trasy, w wyznaczonym czasie. Zgodnie z regulaminem danej firmy przewozowej bilet jest pewnego rodzaju dokumentem imiennym, dlatego też prawnie zabronione jest jego oddanie osobie trzeciej. Zakupując bilety autokarowe powinniśmy zwrócić uwagę na przysługujące nam zniżki z tytułu posiadania: emerytury, renty, legitymacji uczniowskiej, legitymacji studenckiej, Karty Euro26, Karty Stałego Klienta danego przewoźnika. Ulga obejmuje również podróżujące z nami dziecko (do 12 roku życia). Wiele firm przewozowych z okazji Dnia Kobiet, Walentynek, Dnia Dziecka, Świąt Bożego Narodzenia organizuje wiele promocji, przy czym trzeba pamiętać o tym, że zniżki nie łączą się z innymi promocjami i klient sam musi wybrać korzystne dla niego rozwiązanie. Bilety autokarowe można zakupić w biurze podroży, w kasie uprawnionej do sprzedaży biletów bądź drogą elektroniczną za pośrednictwem strony www.